Seydi Eker

1960’lı yıllarda başlayan ve 1970’li yıllarda hızlı bir ivme kazanan Türklerin Almanya’ya göç serüvenlerinin hepsi tabii ki bir başarı hikâyesi ile sonuçlanmış değildir. Toprağını ve ailesini arkasında bırakarak tek başına gurbet yollarına düşmüş bir insanın yeni yaşamına adapte olabilmesi bile bir başarı sayılabilecekken Seydi Eker henüz 16 yaşındayken işçi olarak gittiği Almanya’dan gençlere istihdam sağlayan bir girişimci olarak geri dönmüştür.

1964 doğumlu Seydi Eker 1980 yılında Almanya’da Bosch şirketinde iş hayatına başlamıştır. Mücadeleci bir ruha sahip olan Seydi Eker azmi ve ticari zekâsını da kullanarak kısa sürede kendi işletmesini kurmuştur.

Çağrı merkezlerinin alt yapılarına yazılım üreten ve aynı zamanda bunların pazarlamasını yapan bir şirket kuran Seydi Eker bu alanda başarı ile ticari faaliyetine devam ederken aynı zamanda emlak ve inşaat sektöründe de profesyonel iş yaşamına devam etmektedir.

Anavatanı olan Türkiye’de yatırım faaliyetlerini sürdürmek isteyen Seydi Eker kazandığı finansman gücünü ülkesine yatırım yaparak katkı sağlamayı hedefleyen bir girişimcidir.

Yüksek öngörüsünün sonucu İzmir Gümüşpala semtinden arsa satın alan Seydi Eker bu bölgenin kıymetinin farkına vararak Gümüşpala semtinin doğal manzarasına ve temiz havasına yakışacak bir inşaat projesine başlamıştır.

Gümüşpala semtini Gümüşyalı’ ya dönüştürecek olan bu proje Seydi Eker’ in ülkesi için yapmayı planladığı yatırımlarından sadece biridir.